Depilacja laserowa informacje

Zabieg o którym piszemy czyli depilacja laserowa jest zabiegiem pozwalającym na bardzo trwałe usunięcie włosów z obszaru podanego działaniu światła laserowego.
Jako najbardziej skuteczny uważa się laser diodowy z radiacją, który łączy w sobie efekty działania wcześniejszych urządzeń, dzięki czemu osiągnięty zostaje najlepszy efekt przy najmniejszej ilości zabiegów. Depilacja laserowa opiera się na oddziaływaniu skupionego strumienia światła na mieszak włosa, który jest w fazie wzrostu. Właśnie w fazie wzrostu włosa działanie lasera jest najskuteczniejsze i powoduje efekt trwałego usunięcia włosa.

Niestety włosy ludzie nie rosną równomiernie i w każdym momencie na ciele człowieka znajdują się włosy w jednym z trzech stadiów rozwoju. W celu uzyskania pożądanego trwałego efektu konieczne jest przeprowadzenie od trzech do pięciu zabiegów tak, aby każdy naświetlany włos znajdował się w pierwszej fazie cyklu życiowego. W zależności od miejsca ciała zabiegi powtarzane są, co kilka tygodni lub nawet miesięcy w przypadku okolic ud gdzie cykl życia włosa jest najdłuższy.

Przygotowanie do zabiegu obejmuje jedynie wcześniejsze zgolenie włosów jednak nie należy stosować metod polegających na mechanicznym wyrywaniu włosów, do których zaliczają się tradycyjne depilatory gdyż uniemożliwi to skuteczne przeprowadzenie zabiegu.

Głowica urządzenia laserowego jest dodatkowo wyposażona w nawiew chłodnego powietrza, którego zadaniem jest minimalizowanie podrażnień powstałych w czasie zabiegu.

Widoczne efekty zabiegu pojawiają się po około trzech dni do czterech tygodni, kiedy to następuje intensywne wypadanie włosów w wyniku, czego pojawiają się miejsca pozbawione owłosienia.

Depilacja laserowa czyli zabieg laserowego usuwania włosów jest bezpieczny jednak z powodu działania światła laserowego w okresie około dwóch tygodni po zabiegu należy przestrzegać zaleceń dermatologicznych. Należy w tym czasie unikać opalania, wskazane jest stosowanie silnych kremów przeciwsłonecznych oraz unikanie podrażnień mechanicznych oraz chemicznych. Z tego względu należy unikać kąpieli w basenach oraz stosowania silnych kosmetyków.

Jako przeciwwskazania do zabiegu wymienia się natomiast świeżą opaleniznę, rany skóry, podrażnienia wywołane peelingami chemicznymi oraz przyjmowanie leków, które fotoczułych w tym witaminy A, antybiotyków, sterydów oraz leków psychotropowych i antydepresyjnych. Zabieg nie może być wykonywany u osób cierpiących na choroby skóry, posiadających niezdiagnozowane zmiany w pigmentacji, nietypowe brodawki oraz u pacjentów z cukrzycą insulinozależną.