Epilacja laserem - najważniejsze informacje

Gładkie nogi, pachy i okolice bikini, to właśnie kobiety bez zbędnego owłosienia spotkamy na ekranach telewizorów, na wybiegach czy rozkładówkach gazet. gładkie ciało jest pewnym symbolem naszych czasów, wręcz pożądana jest depilacje wspomnianych części ciała. Młode kobiety, które pojawiłyby się na plaży z zarośniętymi pachami z pewnością wzbudziły by sensację. Golenie jest nie tylko kwestią estetyczną ale i higieniczną. Bez zbędnych włosów mniej się pocimy. Dobrze jednak wiemy, że czasami trudno utrzymać efekt gładkich nóg dłużej niż kilka dni, a czasami nawet godzin. Szczególny problem mają osoby z ciemnym zarostem. Włosów można się jednak pozbyć na długi czas dzięki kilku zabiegom.

Wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu mocy laserów, a dokładnie wiązek światła, które przenikając przez skórę wnika do cebulki włosa, a następnie jest absorbowane przez melaninę czyli barwnik włosa, który go odżywia. Laser niejako wypala tę część przez co uniemożliwia włosom dalszy wzrost. Pierwszy zabieg zawsze poprzedza konsultacja kosmetologiczna. Wtedy to osoba przeprowadzająca zabieg zbada nasze włosy, oceni typ skory i dobierze odpowiednią dla nas długość wiązki laser. Jest to kluczowy moment, bowiem od dobrze dobranych parametrów zależy skuteczność zabiegu, a także to czy nasza skóra w trakcie depilacji nie ulegnie poparzeniu czy innym uszkodzeniami. Przed zabiegiem zwykle przeprowadza się próbę laserową, która ma na celu sprawdzenie skuteczności dobranej długości wiązki oraz wykluczenie ewentualnych alergii.

Ważnym zalecaniem jest unikanie opalania minimum miesiąc przed planowanym zabiegiem. Nie powinno się też używać drażniących kosmetyków. Co ważne nie można stosować kremów lub maści zawierających witaminy A oraz C, retinol i izotrytenoinę czy też kwasy owocowe w miejscu depilowanej powierzchni na około 4 tygodnie przed każdym zabiegiem. Należy unikać również herbat z dziurawca lub nagietka. Błędne jest mniemanie, że włosy trzeba zapuszczać i nie należy ich przed zabiegiem golić. Przez dwa do czterech dni mogą występować skutki uboczne w postaci zaczerwienienia lub obrzęku. Bezpośrednio po depilacji i przez kolejne kilka dni nie wolno stosować drażniących kremów, preparatów na bazie alkoholu czy preparatów pod pachy.